واحد تحقیق و توسعه سیمان پیوند گلستان از اوایل فروردین ماه 1396 به همت مدیر عامل و مدیر کارخانه فعالیت خود را آغاز کرد. از مهمترین اهداف این واحد کمک به بهبود فرایند تولید، تاثیرگذاری در فروش با افزایش فروش داخلی و صادراتی و حرکت در جهت تولید محصولات جدید، کاهش هزینه تمام شده و درنهایت افزایش رضایت مشتریان با کمک و همکاری همه پرسنل کارخانه سیمان پیوند گلستان می­باشد. هدف از انجام فعالیت­های تحقیقاتی در بنگاه­های اقتصادی، تحقیقات توسعه_­ای و کاربردی است تا بتواند پاسخگوی نیازهای علمی، فنی و تجربی باشد.

تحقیق و توسعه

این واحد در آذر ماه 1396 موفق به دریافت پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنعت، معدن و تجارت گردید.

یکی دیگر از فعالیت­های واحد تحقیق و توسعه برقراری ارتباط با دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی و صنعتی استان جهت ایجاد ارتباط بیشتر با آنها می­ باشد که از آن جمله می­ توان به امضای تفاهم نامه­ ی همکاری با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برای استفاده از توان علمی اساتید، کتابخانه­ ای و آزمایشگاهی آنها و ارائه همکاری­ های صنعتی، تجربی و علمی به آنها اشاره کرد.

تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی و منابع طبیعی

تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان

کلیه همکارانی که طرح تحقیقاتی آنها منجر به ارائه مقاله در پایگاه­های علمی و نشریات داخلی گردد مورد تشویق قرار گرفته و با تائید مدیر ارشد کارخانه پاداش به آنها تعلق خواهد گرفت.

از دیگر فعالیت­های واحد تحقیق و توسعه ایجاد امکان دسترسی به پایگاه­های داده­های علمی برای انجام مطالعات کتابخانه­ای کلیه همکارانی که کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام می­دهند، می­باشد.

 

 پروژه های انجام شده و یا در حال انجام

 

ردیف

نام پروژه

در حال انجام

1

حذف سیلیس از مواد اولیه

2

بررسی ذخایر خاک منطقه

3

طراحی و نصب Fresh Air در Bag House اصلی برای کاهش هزینه

4

حذف سیستم اسپری آب کولر و نصب دریچه Fresh Air

5

کاهش زمان گیرش

انجام شده

1

ارتقاء و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی منطبق بر ویرایش 2015

 
 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سیمان پیوند گلستان می باشد.